Travel журнал

Шрі-Ланка: умови та деталі. Тури від 33 тис грн за двох

Про країни
Екзотична Шрі-Ланка — безумовний вибір для тих, хто обирає ніжитися на сонці під пальмами на березі індійського окену. А стиль відпочинку тут можна описати, як подалі від шуму і метушні, поближче до океану та природи. Чим не місце сили для перезавантаження після всіх обмежень та випробувань 2020 року?


ВІДПОЧИНОК НА ШРІ-ЛАНЦІ І COVID-19: НОВОВВЕДЕННЯ


Після локдауну країна відкриває свої кордони поступово і запроваджує нові правила в’їзду та перебування для комфортного і безпечного відпочинку.


Нині туристів приймає обмежена кількість прибережних готелів на півдні та південному заході країни. База готелів буде поступово розширюватися, а правила відпочинку — доповнюватися і, можливо, змінюватися.


АЕРОПОРТ ПРИБУТТЯ — МАТТАЛА


Аеропорт відкрився у 2013 році, розташований ближче до пляжів південно-західного узбережжя, ніж аеропорт Коломбо.


Примітний тим, що розташований буквально посеред савани. Тож дорогою з аеропорту до курортів можна буде милуватися захоплюючими видами та унікальною дикою природою у післяобідній час. Прилітаємо на острів ми о 14:55.


ВІЗА ТА ПЛР-ТЕСТУВАННЯ


Для в’їзду громадянам України незалежно від віку потрібна віза та негативний результат ПЛР-тесту, отриманий протягом 96 годин до вильоту з України. Важливо! З 6 січня для в’їзду в країну необхідно мати з собою для надання після прильоту оригінал негативного результату тестування, оформлений на бланку лабораторії з мокрою печаткою.

Необхідне для в’їзду на Шрі-Ланку ПЛР-тестування можна робити в одному з рекомендованих МОЗ України медичних центрів або обрати одне з відділень лабораторій-партнерів Join UP!, з якими ми домовилися про спецціни.


Крім того, заздалегідь, або під час польоту чи одразу після прибуття до країни потрібно заповнити і надати Довідку про стан здоров’я.


Для отримання візи відкрита онлайн-реєстрація, з організаційними питаннями допомагає туроператор. Вона коштуватиме 1036 UAH* і дозволяє перебувати на острові до 30 днів. Важливо! Паспорт туриста повинен бути дійсним не менше 6 місяців з дня виїзду зі Шрі-Ланки.


Після прибуття на острів всім туристам включно з дітьми потрібно здати другий ПЛР-тест у готелі. До надходження результатів (період очікування — 24-48 годин) пересування туристів у готелі має бути обмежене. На 5-7 день після прибуття на острів туристи повинні здати ще один ПЛР-тест. У разі більш тривалого періоду тура на 10-14 день перебування на острові туристи повинні здати ПЛР-тест втретє. Всі ПЛР-тести, що робляться після прибуття на острів (два або три залежно від тривалості перебування), мають бути оплачені заздалегідь, до прибуття на відпочинок. Один тест коштуватиме 1333 UAH*. У разі бронювання туристичного пакета на 7/10/11 ночей туроператор забезпечує проведення другого тесту безкоштовно. Туристи отримуватимуть копії результатів тестування. Туристів із позитивними результатами та їхніх супутників, які проживають з інфікованими в одному номері, буде ізольовано в окремому карантинному номері того самого готелю, де вони проживають, зі збереженням заброньованого в рамках туру харчування. Медичні витрати покриватимуться відповідно до страхового полісу.


У разі появи симптомів або за рішенням лікаря готелю/лікаря району, за яким закріплений готель, пацієнт може бути переведений до однієї із узгодженого Міністерством охорони здоров’я переліку приватних лікарень. 


У разі госпіталізації за показаннями, що не стосуються захворювання на Covid-19, пацієнта буде доставлено на лікування в одну з лікарень визначеного заздалегідь Управлінням розвитку туризму Шрі-Ланки переліку, який має бути узгоджений Міністерством охорони здоров’я Шрі-Ланки. Вартість лікування має покривати поліс медичного страхування туриста.


ГОТЕЛІ І ХАРЧУВАННЯ


Приймають туристів лише готелі, які відповідають всім вимогам Міністерства охорони здоров’я і туризму Шрі-Ланки: мають щонайменше 80 номерів, закриту територію, забезпечують постійне перебування задіяного персоналу на території готелю. Перші 14 днів перебування на острові туристи можуть розміщуватися тільки у готелях з рівнем безпеки Level 1. Дозволена максимальна завантаженість готелю — не більше 75% номерів, залишок номерів резервується для ізоляції виявлених безсимтомних ковід-позитивних гостей серед туристів, які проживають на території готельного комплексу.

Перші 14 днів після прибуття туристи мають залишатися на території готелю, навіть якщо отримали негативний результат ПЛР-тестування після прибуття на острів. Вся інфраструктура готелів буде доступна в цей час у звичайному режимі — пляжі, ресторани, бари. Відвідувати можна буде тільки туристичні об’єкти, узгоджені попередньо в межах «туристичної бульбашки».


На 5-7 день перебування на острові, після отримання негативних результатів другого зробленого на острові ПЛР-тесту, можна відправитися на одну з двох екскурсій: у Національний парк Яла чи поїхати у Галле. Важливо! Ресторани на узбережжі не працюватимуть, а переміщення островом буде обмежене протягом всього періоду відпочинку. Рекомендуємо бронювати максимальний тип харчування у готелі. Подробиці про доступну екскурсійну програму повідомимо додатково трохи згодом.


Тури на Шрі-ланку від 33 000 грн за двох вже із авіаперельотом. Деталі - за посиланням.